Čo je to peeling a načo sa využíva?
Najskôr je potrebné spomenúť, že existuje niekoľko typov peelingu, v závislosti od metód a výsledného výsledku. Avšak každá z nich je zameraná na hlboké očistenie, ktoré sa dosiahne odstránením mŕtvych a keratinizovaných buniek hornej vrstvy epidermis. Existuje takzvaná exfoliácia, ktorá vedie k obnoveniu pokožky na hlbokej úrovni. Správne vybraný peeling tiež vyhladzuje vrásky, zlepšuje pleť a aktivuje metabolické procesy.
Regenerácia tkanív sa urýchľuje, čím sa dosiahne omladzujúci účinok. Často si všimneme, že naša pokožka je nudná, suchá a začala sa odlupovať. To môže viesť k vykonaniu peelingu.
5 dôvodov, prečo potrebujeme peeling
· Aktívny slnečný vplyv. Nie je žiadnym tajomstvom, že ultrafialové lúče môžu poškodiť našu pokožku. Je dôležité si uvedomiť, že používanie opaľovacích krémov nie je potrebné len v lete, ale po celý rok. Ak ste zanedbali krém, slnko doslova zabilo hornú vrstvu pokožky na tvári. V tomto prípade je potrebné odlúpnuť odumreté bunky a použiť peeling.
· Bežným prípadom je suchá koža spôsobená dedičnosťou. V tomto prípade nemusíte čakať na niektoré mimoriadne udalosti. Pozrite sa na peeling už teraz.
· Peeling je nevyhnutný, ak sa chcete zbaviť post-akné alebo len chcete dôkladné hĺbkové čistenie Vašej pleti.
· Ďalším dôvodom pre suchú pokožku sú alergie. V tomto prípade stojí za to navštíviť kúpele.
· Bez ohľadu na stav vašej pokožky, s vekom je čoraz potrebnejší peeling na urýchlenie regenerácie a metabolických procesov.
V závislosti od hĺbky čistenia a intenzity účinku je peeling povrchný alebo mäkký, stredný a hlboký.
· Povrchová úprava sa môže uskutočňovať pomocou mäkkých štetcov, čiže výlučne pomocou chemických prípravkov – hydrokidov.
· Mäkký peeling je vhodný pre malé problémy.
· Stredný peeling je vhodný pre zrelšiu pleť. Vzhľadom k tomu, že aktívne ovplyvňuje epidermis, môže vám pomôcť zbaviť sa jemných vrások.
· V prípade chemického napadnutia sa používajú kyseliny s vysokou koncentráciou.
· Mechanická varianta je možná s použitím kefiek s diamantovou hlavicou. Takýto zákrok by sa nemal vykonávať častejšie ako raz za šesť mesiacov.