Deti

Ako zvýšiť imunitu u detí a dospelých: recept na dobrú imunitu

Je normálne niekedy jesť surové potraviny, je normálne, že niekedy si nemusíte umyť ruky, je normálne u detí dávať nesterilný prst do nosa a hľadať tam zlato. Vo všeobecnosti nerobte nič, len zabudnite na hygienické šialenstvo. Nie je potrebné pripravovať jedlo s jednorazovými rukavicami, vždy si vezmite antiseptikum na ruky alebo noste gázovú čiapočku. Pre každú matku je choroba dieťaťa len katastrofou. Ale bohužiaľ, detstvo sa nezaobíde bez tečúceho nosa, kašľa a teploty.

ovoce

Detské telo má množstvo funkcií, ktoré predisponujú k vysokému riziku chorobnosti. Sú to takzvané kritické obdobia vývoja, keď rastúca úroveň metabolizmu, ktorej cieľom je zabezpečiť intenzívny rast a váhu dieťaťa, vedie k zníženiu rezerv ochrany alebo jednoducho k zníženiu imunity. Obdobia intenzívneho rastu dieťaťa spravidla klesajú vo veku od 4 do 6 rokov, od 11 do 12 rokov a od 16 do 17 rokov. Počas týchto období sú deti pravdepodobne častejšie choré.

citron

Aby sa zvýšila imunita dieťaťa a telo dieťaťa vydržalo rôzne vírusy a infekcie, je v moci každej matky. Stačí dosiahnuť 5 jednoduchých pravidiel na dosiahnutie požadovaného cieľa. Je dôležité splniť aspoň dve podmienky. Maximálny účinok je zaručený, ak:

masáž

  1. Buďte trpezliví. Zlepšenie imunity – práca je starostlivá, dlhá a systematická. Ale výsledok stojí za to: dieťa bude menej choré, a ak sa niečo stane, bude pre dieťa ľahšie trpieť indispozíciou.
  2. Ak je to možné, pokúste sa dojčiť najmenej šesť mesiacov . V budúcnosti by dôležitou súčasťou detského menu mali byť mliečne výrobky . Tvaroh, jogurt, kefír a iné fermentované potraviny obsahujú probiotiká – laktobacily a bifidobaktérie, ktoré sú prospešné pre črevnej mikroflóry, normalizovať trávenie. Denná konzumácia mliečnych výrobkov má pozitívny vplyv na imunitný systém dieťaťa.
  3. Spánok. Ak sa pozriete hlbšie, ukáže sa, že nedostatok spánku ovplyvňuje nielen duševnú pohodu dieťaťa, ale aj celkové zdravie. Deti, ktoré nemajú dostatok spánku, sú náchylnejšie na ochorenie. Pre dokonalú pohodu novorodenci a deti do 6 mesiacov celkom potrebujú až 18 hodín plného spánku denne, deti do 1,5 rokov – 12-13 hodín, deti vo veku od 2 do 7 rokov – najmenej 10-11 hodín.
  4. Keď je dieťa staršie, môžete prejsť na odvážnejšie postupy, napríklad kontrastujúcu sprchu. Jej účinnosť spočíva v rozdieloch v teplote vody. Je to kontrast, ktorý vytvrdzuje a pôsobí priaznivo na zlepšenie imunitného systému, zvyšuje odolnosť tela.
  5. Tvorte domáce elixíry.  Skombinujte med – citrón – zázvor. Môžete pridať aj škoricu. Jedna lyžička denne bohato postačí.