Ako postupovať pri zapojení?
Stalo sa mi pred Vianocami, že ma zaujal na internete nádherný maličký elektronický vianočný stromček. Došiel mi po objednávke veľmi rýchlo. Na moje počudovanie došiel v plochej obálke. S napätím sme obálku otvárali a tam bolo veru všetko. Ale háčik bol v tom, že to boli časti stromčeka, plošné spoje, súčiastky. No skrátka pre človeka, ktorý sa vyzná v elektronike. Návod bol písaný čínsky. Z dekorácie teda nebolo nič.
Minule sme kupovali stoličku k počítaču. Vlastne kreslo. To tiež bolo v plochej krabici. Už sme nevedeli, či sa máme smiať, alebo plakať!
Doniesli sme ho domov, rozbalili a tam opäť návod. Na zaplakanie ! Bol síce v slovenčine, ale evidentne prekladaný z iného jazyka. To by nebolo to najhoršie. Prekladal to ale celkom iste laik, ktorý mechanicky slovo za slovom prekladal v zlom slovoslede pôvodný text.
Pustili sme sa do montáže. Našťastie všetky skrutky boli, dokonca aj malý skrutkovač bol pripojený k návodu.
Po pol hodinke kreslo uzrelo svetlo sveta. Syn rýchlo vyskočil s radosťou na kreslo. V tom RUP – niečo sa na sedacej ploche zlomilo. Syn má 15 kg aj topánkami! Povolené zaťaženie kresla bolo do 100kg ! Neveriaco sme hľadeli na kreslo.
Či sa nám chcelo a či nie, rozmontovali sme ho a zabalili do pôvodného obalu. Hybaj ta naspäť do obchodu ! Bez slova vzali- dali nový kus ! Zrejme to je bežná vec ! No nerozpučí to človeka od samej zlosti ?
Zmenili sme v kuchyni kuchynskú linku a objednali Led svetelné pásiky. Zistili sme ale, že to potrebuje podstatne viac komponentov. Nie sme elektrikári a tak sme sa zverili radšej do rúk odborníkom. S elektrikou nie sú žarty. Tu treba presne postupovať! Metóda pokus- omyl nie je v danom prípade zaiste tým správnym riešením.
Už mám strach objednať aj knihu. Čo keby mi prišli zvlášť strany, zvlášť veľké a malé písmená a zvlášť obal ?